החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
חיפוש חוגים
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

הקולנוענית סיגל ורדי במפגש על צ'ארלי צ'אפלין לתלמידי כיתות ד'-ו' בבית הספר יסוד המעלה

תלמידי כיתות ד'-ו' מבית הספר "יסוד המעלה" נפגשו עם הקולנוענית סיגל ורדי ושמעו הרצאה על אחד מגדולי הקומיקאים של הסרט האילם, על איכויותיו הקולנועיות ועל יכולתו לרגש ולהצחיק תוך כדי נגיעה בנושאים חברתיים. במהלך ההרצאה הוקרנו קטעים מסרטיו: "הנער", "זמנים מודרניים" "אורות הכרך" ועוד.
במהלך המפגשים סיפרה סיגל לתלמידים על ילדותו של צ'פלין בלונדון של סוף המאה התשע-עשרה, ילדות של עוני ויתמות שהיא הבסיס לתפיסת עולמו החברתית והאמנותית. הילדים התרשמו מהעובדה שבנוסף להיותו שחקן הוא גם היה הבמאי, התסריטאי, המלחין והמפיק של סרטיו. סיפורים אלה עזרו להם להבין את קטעי הסרטים שסיגל הקרינה להם, ועוררו בהם סקרנות והזדהות. במקרים רבים במהלך הקרנת קטעים מסרטי צ'אפלין פרצו התלמידים בצחוק מתגלגל..
במהלך המפגשים עם דמותו של הקולנוען הוותיק נוצר קסם  בין הצופים הצעירים לבין צ'רלי צ'פלין. זהו קסם שלא מתרחש רק באולמות קולנוע או על כיסאות מרופדים, אלא גם על מזרנים, בחדרי מחשבים, במקלט או בספריה. בין אם מדובר בתלמידים מהחינוך הממלכתי, ממלכתי דתי או מהחינוך מיוחד, דמותו של צ'רלי צ'פלין, שהשנה נציין מאה ועשרים שנה להולדתו, נשארת רלוונטית ומרגשת כתמיד.

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד