החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
חיפוש חוגים
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

דברי ברכה


דברי ברכה: ראש העירייה

בימים הקרובים תחגוג העיר ראשון לציון שתי שמחות המצטרפות זו לזו בטבעיות רבה  - אירועי שנת ה – 130 להיווסדה של ראשון לציון וחגיגות שבוע הספר העברי. צירוף זה טבעי מעצם היותה של העיר ראשון לציון, מראשיתה עיר שחרתה על דגלה את השפה העברית שחודשה בה השפה העברית, שבה הקנו לראשונה את השפה  העברית כשפת הלימוד בבית הספר "חביב" ובה חובר המנון "התקווה".

מראשית היווסדה של העיר ראשון לציון ועד לימנו אנו (בהם ראשון לציון הינה כרך מודרני ושוקק)-  מוענק בעיר ראשון לציון  כבוד לספר העברי, - ומתקיימות בה פעילויות תרבות כעמוד שדרה בחיי העיר.

המקום המרכזי לחגיגות יהיה יריד הספרים במדרחוב המשופץ בלב לבה של העיר הותיקה, מקום הנושק לגן המושבה ואליו נשקפים בית הכנסת הגדול וכיכר המייסדים.

תושבי העיר מוזמנים אל דוכני הספרים, שיוצבו ביריד הספרים במסגרת הצבתם ייוחד מקום המכבד את היוצרים, בני העיר ראשון לציון.

תושבי העיר יוכלו לחוות מפגשים עם יוצרים ופעילויות לכל בני המשפחה ברחבי העיר ובכותרים, ברחבת העירייה ובמוזיאון ראשון לציון.

עיריית ראשון לציון מזמינה את תושבי העיר להשתתף ולקחת חלק פעיל בחוויות יריד הספרים.
                                             
מר דב צור, ראש העירייה

 

דברי ברכה מחזיק תיק התרבות:

אירועי שבוע הספר העברי בפתח, שנה שבה חוגגת העיר ראשון לציון 130 שנה להיווסדה, ואנו מציינים מלאת 65 שנה למדינת ישראל. זהו חיבור מיוחד ומשמעותי :
ראשון לציון מסמלת את ראשית ההתיישבות המתחדשת בארץ ישראל, ישראל זכתה להיות מדינה עצמאית, והכתיבה העברית הנושאת את מהות היסוד של העם היהודי אשר לא חדלה, כמעשה קסם, ברציפות מופלאה למעלה מ- 3000 שנה .

שבוע הספר הוא חלק בלתי נפרד מהנוף ומהעשייה התרבותית בעיר ראשון לציון ומזמן חגיגה רבת אירועים לקהל הראשוני שוחר תרבות וספר. שבוע הספר העברי שבפתח הוא שבוע ססגוני, מסקרן ומהנה. המדרחוב המחודש ילבש חג, עשרות דוכנים יגישו ממיטב היצירות של כל הוצאות הספרים בארץ, תיאטרוני רחוב, סדנאות ומיצגים אשר יתקיימו מדי יום ביומו גם בספריות ובכותרים, במתחם הרובע, בבית העם, במוזיאון לתולדות העיר ובבניין העירייה.

היריד מעודד  את היצירה המקומית של בני העיר ושל תלמידיה- אשר יחשפו לראשונה את יצירותיהם, בני הנוער יחגגו במסיבה עברית ברחבת בית העם  והיריד ייחתם בחוויית לימוד מרתקת באירוע "ברית עם מילה" משעת השקיעה אל תוך הלילה.

עיריית ראשון לציון מזמינה את תושבי העיר לקחת חלק ולהשתתף בחוויה.
                                                                                              
מר דוד ראובן, מחזיק תיק תרבות.

 

דברי ברכה מנכ"ל החברה העירונית:

אנו בפתחם של אירועי שבוע הספר – 2013 , וכמיטב המסורת בראשון לציון אנו נערכים לחגיגות שבמרכזן הספר העברי. אירוע הפתיחה יתקיים ברחבת העירייה, ויהיה זה ערב מחווה לחיים חפר, שפזמוניו ושירתו מלווים אותנו כאבני היסוד של התרבות במדינת ישראל מראשית הקמתה והתכנים בה משקפים את הוויית חיינו.

בדוכנים שבמדרחוב יפגשו הילדים את הספרים האהובים והמוכרים להם ויחוו פעילות סביב "דירה להשכיר", "המפוזר מכפר אזר", "אלוף בצלות ואלוף שום" ועוד ועוד.
גולת הכותרת לאורך שנים הוא ערב לימוד  "ברית עם מילה" ברחבי מוזיאון ראשון לציון – לב לבה של העיר הוותיקה - שם יוכל הקהל לפגוש את מיטב היוצרים בישראל בתחום היצירה הספרותית ולחוות הופעות בקריאה, שירה ונגינה.

בהזדמנות זו תודתי והערכתי לרות מקבי מנהלת הרשות לתרבות ואמנות, רבקה שטרולי מנהלת תחום תרבות ולכל השותפים לעשייה על היכולת להפוך דפים מספר למציאות חיה ונושמת ברחבי העיר.

                                                                                    בברכה

                                                               אלי פולק – מנכ"ל החברה העירונית

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close