החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
חיפוש חוגים
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

שבוע הספר במדרחוב רוטשילד

שבוע הספר במדרחוב רוטשילד, המתקיים זה עשרות שנים, נחשב להצלחה גדולה. רק בשנה שעברה נמכרו למעלה מעשרת אלפים ספרים, אלפי משחקים, פאזלים, חוברות עבודה ומוצרים נוספים במהלך שבוע ימים.

השנה יתקיים שבוע הספר בין ה-11 ל-16 ביוני כאשר מופע הפתיחה "שירים עד כאן" יתקיים ב-14.6 בשעה 21:30 ברחבת העירייה ויוקדש כמחווה למשורר נתן יהונתן במלאות עשור למותו. במהלך הערב אותו ינחה דן כנר, יופיעו גלית גיאת, יהודה סעדו, רונית אופיר ולהקת האחים והאחיות.

בשבוע הספר ניתן כמובן למצוא אלפי ספרים מכל התחומים והסוגות וגם יצירה מקומית. החברה העירונית האמונה על קיום שבוע הספר מעודדת יוזמות יצירתיות של תושבי העיר ומעניקה להם, בהרשמה מוקדמת, אפשרות לקבלת דוכן ביריד ללא כל עלות. השנה יוכלו התושבים לפגוש בדוכנים כעשרים יוצרים מקומיים שחלומם היה להוציא לאור ספר או כל יצירה אחרת.

ברוב המקרים הם עשו זאת במימון עצמי המוערך בעשרות אלפי שקלים. אחת מהיוצרים היא נעמי אחימור, ראש מינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון. נעמי, כבדת ראייה שעלתה לארץ בשנת 1950 מתימן. החליטה לפני שנה להוציא לאור את ספרה "ילדה טובה ילדה רעה" המגולל את סיפורן של נשות העדה התימנית בקבילה הסגורה.

יוצר נוסף שניתן לפגוש בשבוע הספר הוא אלון פרנקל שעד לפני מספר שנים שימש ככלכלן בבנק, אולם חיידק היצירה בעט בו בפנים והוא עשה הסבה להוצאת ספרים בשירות עצמי. אלון הגיע לתחום לאחר שכתב שלושה ספרים במימון עצמי- ספר ילדים ושני ספרי פנטזיה לנוער ומבוגרים.

השנה יגיע אלון עם בנו בן השבע שמלבד זמן איכות עם אביו, יהיה בוודאי עסוק במכירת ספרו שלו. "הוא מאוד אוהב אבירים ומתחבר לכל הנושא של ימי הביניים" מספר אלון "הוא כתב ספר תמים והפכתי לו אותו לחוברת עם איורים שירגיש שהוא עשה משהו". אלון הדפיס כ-40 עותקים של הספר שכאמור יוצג למכירה בשבוע הספר.

שבוע הספר במדרחוב רוטשילד יהיה צבעוני מתמיד, כאשר בין המבקרים יסתובבו דמויות מומחזות. המבקרים וילדיהם יוכלו ליהנות גם משלל פעילויות הפרוסות לאורך המדרחוב, כמו הצגות תיאטרון, מופעים מוסיקליים, שעות סיפור, פינות משחקים, פינות איפור, פינות הפעלה, המון צבע ופעילויות סביב המילה הכתובה.

מנהלת הרשות לתרבות ואמנות בחברה העירונית, רות מקבי, קוראת לכל התושבים להגיע ולהשתתף בשבוע הספר: "מדיי שנה המוני תושבים פוקדים את מדרחוב רוטשילד לחגיגה גדולה סביב המילה הכתובה. השנה בחרנו לפתוח את שבוע הספר במופע מחווה למשורר נתן יונתן שהוא אחד מאבות הזמר העברי".

כל הקונה  ספר בשבוע הספר מקבל דיסק מתנה.

 

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close