החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

יומן מסע חובק עולםבשיתוף מתנ"ס רמת אליהו ו"איילה גיאוגרפית"

מפגשים עם מובילי מסעות שהצטיידו במצלמה וביצר הרפתקנות ויצאו אל הלא נודע. רשמי מסע אל מחוזות קסומים ונופי בראשית, עם חוויות נשגבות ומקומות שבהם הזמן עצר מלכת.


בתום ההרצאה (הנמשכת כשעה) יוקרן סרט באורך מלא.

ימי שני, 19:30, מתנ"ס רמת אליהו, אבא הילל סילבר 2 

20.11.17, מופע פתיחה מיוחד: צלילים שאספתי עם טל קרביץ
מסע מוסיקלי חובק עולם המפגיש בין כלי נגינה אתניים לבין קלאסיקה ארץ ישראלית. שילוב תרבויות, כלי נגינה אתניים ושירים בשפות שונות, בשיתוף הקהל. 

18.12.17- הודו:  פסיפס של ניגודים
מרצה:  מורן קושניר.
הודו היא ארץ של ניגודים: פאר ועושר מול עוני ולכלוך, צבעוניות פרועה מול הזנחה, מסורת בת אלפי שנים מול מעצמה טכנולוגית, ובנוסף, הודו היא מעוז הרוחניות אשר מתקיימת לצד כאוס אדיר, ובתוך כל הכאוס הזה יש סדר, יש חוקיות, והכל (כמעט) עובד. הסרט "אומריקה" .

22.1.18- מצרים – נאת המדבר הגדולה בעולם .
מרצה: אלי מאלי
אלי מאלי החי נושם וחי מצרים מזה  30  שנה, יספר לנו על אחת הציוויליזציות המפוארות שהאנושות ידעה. מהכתב הקדום, מבני אבן גדולים, ראשית האומנות האנושית, שרידים עתיקים,  פירמידות, מקדשים, קברים ענקיים עם צבעים שכאילו אך זה צוירו, וגולת הכותרת  אוצרות המלך תות אנך אמון, פאר התגליות הארכאולוגיות מאז ומעולם.  הסרט "אגורא".

19.2.18- בהוטן: ארץ  מדד האושר,
מרצה: עירית להב

כשעירית להב הגיעה לגבול בהוטן וראתה שהיא לא יכולה להיכנס בצורה חוקית, היא עטתה בגדים בהוטנים מסורתיים, התחמקה ממחסומים ,נכנסה דרך ההרים ויצאה ללמוד מהו  מדד האושר שהמלך פיתח? המפגש הבלתי אמצעי עם העם הבהוטני לימד אותה רבות וגרם לה לחזור לשם שוב, והפעם באופן חוקי. הסרט על קוסמים ונוודים. 

19.3.18 - הפירנאים תרבות ונופים
מרצה:  ד"ר אורנה צפריר.

על קהילות נפרדות ובדלניות, כפרים קטנים שפיתחו שפה ותרבות ייחודית, אוכל כפרי משובח לצד מסעדות עטורות כוכבי מישלן, ענפי ספורט ייחודיים (ודי משונים) ומנהגי פולקלור אינסופיים. מסע גיאוגרפי עוצר נשימה לצפון מזרח ספרד, אזור המהווה כמעט ניגוד לספרד לה הוא שייך. הקרנת הסרט ויקי כריסטינה ברצלונה

30.4.18- רוסיה קצת אחרת-קסם ומסתורין
מרצה אריה קורן

רוסיה היא חידה. הדר ארכיטקטוני ועושר אמנותי במסע  ייחודי בין בירות התרבות הרוסיות, תרבות ששרדה את תהפוכות ההיסטוריה והכלכלה, מורשת תרבותית שנעה בין אנה קרנינה לדר' ז'יוואגו,.עולם השלישי מול  לוויני תקשורת שהגיעו לחלל על גבי טילים רוסיים.  מסע לארץ תרבותית שבה חנויות הספרים והספריות עדיין הומות אדם. הסרט "השיבה".

28.5.18- קובה רוחות של שינוי .
מרצה: רענן חורש
 
מאז ומתמיד משכה קובה את תשומת הלב העולמית. קולומבוס אמר עליה שהיא הארץ היפה ביותר שראו עיניו. שילוב של ברזיל והקריביים, מוסיקת הסלסה , הסיגרים, הרום הקובני, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50,  וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות מחד וגברים שרמנטיים מאידך. כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות ההופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי. מסע מיוחד דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו . הסרט: "הוואנה בלוז" .

כרטיסיה  (5+1) - 250 ₪ /  גמלאי - 225 ₪ / כרטיס – 50 ₪ / גמלאי - 45 ₪
כרטיסים:  03-9537000 , 03-9650494 (תא קולי)

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד