החברה העירונית ראשון לציון, תרבות, ספורט, נופש - עמוד הבית

החברה העירונית ראשל"צ לתרבות, ספורט ונופש בע"מ
חיפוש חוגים
דלג על חיפוש חוגים
הרשמה בקליק ראשון
לנוחיותך, ניתן לחפש את המסגרת המבוקשת על פי שם הצהרון / שם הגן / שם בית הספר / חוג
לוח אירועים
דלג על לוח אירועים
לוח אירועים

טיול לארמניה - אל ארץ האררט
מסע מעמיק אל חבל ארץ בתולי, קרוב אך בלתי נודע, ארמניה. עם של אמנים ואומנים היוצרים בארץ יפהפייה של רמות בזלתיות גבוהות, קניונים ואגמים. לארמנים וליהודים יש הרבה מן המשותף: מדינות צעירות מוקפות אויבים, גלות גדולה ומפותחת וזיכרון היסטורי מעצב של השמדת עם. במסענו בארמניה נכיר מדינה קטנה וענייה, שיש בה מגוון רב של נופים, אנשים מיוחדים ומסבירי פנים, אוכל טעים, כנסיות ומנזרים, מצבות ופסלים. נשוטט באזורי הארץ השונים ונשלב הליכות בחיק הטבע וביקור בכפרים ובעיירות, כשברקע תמיד מתנשא לו הר אררט הנישא והמושלג.

בהדרכת ג'אדה בולוס, מורת דרך מוסמכת מומחית לדתות פולקלור ולארמניה

יציאה: 17.6.18   חזרה: 24.6.18


7 ימים, 6 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה, על בסיס חצי פנסיון + 4 ארוחות צהרים
(חלק מהארוחות במסעדות פולקלור ארמניות)

מחיר: 1,695 דולר לאדם בחדר זוגי, כולל טיסות, אוטובוס ממוזג, מערכות שמע אישיות, מלונות וכניסות לאתרים + מדריכים מקומיים כמפורט בתכנית. תוספת לחדר יחיד:  250 דולר לאדם.

• מחיר הטיול משתנה בהתאם לכמות הנרשמים.
הרישום לטיול במשרדי תחום תרבות, נורדאו 3, קומה שניה, טל. 03-9537000.
הגבייה תעשה דרך החברה להגנת הטבע – רואים עולם


מסלול הטיול:

 

יום 1: תל אביב, יראוון
טיסה ישירה ליראוון (Yerevan) בירת ארמניה מת"א. הגעה בשעות בערב. העברה למלון ללינה. לינה ביראוון.

יום 2: גרני, גרארד, ירוואן
בבוקר ניסע לביקור בגרני ((Garni, במקדש הפגאני מהתקופה ההלניסטית, המוקדש לאל השמש ומתוארך למאה ה-1 לסה"נ. נראה גם את שרידי המבצר ואת בית המרחץ הרומי. נרד ברגל אל קניון גרני ונראה מקרוב תצורות נפלאות של "משושים" מבזלת. נמשיך לביקור במנזר גרארד, (Geghard) שבו מנזר מערות מרשים ויפה. בערב ארוחת ערב במסעדה עם מוסיקה. לינה בירוואן.

יום 3: חור ויראפ, נורואנק, ג'רמוק 
יום זה יוקדש לחלקה הדרומי של ארמניה. ניסע דרומה לאזור Vayots Dzor  בעמק האררט, אל חור ויראפּ Khor Virap)), המנזר הקדום בו נכלא גרגוריוס הקדוש "המאיר" מייסד ומפיץ הנצרות בארמניה, כאן הוא נזרק לבור עמוק עם נחשים ארסיים ושהה בו 13 שנים. נצפה לעבר הר אררט המתנשא מעבר לגבול עם תורכיה השכנה. נבקר במנזר נורואנק (Noravank) התלוי על מצוק נהר ארפה (Arpa). נכיר את הארכיטקטורה הארמנית המיוחדת למקום ונפגוש את החצ'קרים: צלבים מגולפים באבן האופייניים לארמניה.  לקראת ערב נגיע למלון בעיירה גוריס (Goris).

יום 4: קרהונג' טאטב
 היום נבקר באזור סיסיאן (Sisian) היפהפה מקומם של ההרים גבוהים בדרום ארמניה. ניסע אל קרהונג', ((Karahunj אתר מסתורי, מעגל אבנים, מצפה כוכבים פרהיסטורי, מעין "סטונהֵג" ארמני, כמו גם ממצאים פרהיסטוריים נוספים ובהם דולמנים ומנהירים. ניסע דרומה לטאטב ((Tatev מנזר עתיק השוכן במקום מרהיב עין מעל לקניון עמוק. נגיע אל המנזר ברכבל חדש שאורכו כמעט שישה (!) ק"מ. (במידה ויפעל). נשלב מסלולי הליכה בהתאם לזמן.  לקראת ערב נשוב ללינה בגוריס.


יום 5: ירגיס, מעבר סלים, אגם סוואן, דיליג'אן
בבוקר נצא מג'רמוק וניסע לכיוון אגם סבאן ((Sevan, בדרך נעצור לביקור בכפר ירגיס (Yeregis), לידו נתגלה לאחרונה בית קברות יהודי עתיק מן המאה ה-14. נטייל ברגל בסביבות הכפר והמצודה שלידו ונמשיך במעלה המעבר לכיוון חאן השיירות התורכי Caravansary)  (Selim, אשר נשתמר בצורה מעולה. נגיע אל אגם סוואן שקיבל את שמו ("ואן השחור") מאגם ואן שבמזרח תורכיה. אגם זה, שהוא האגם הגדול היחיד בארמניה, נמצא בגובה 1,900 מטר מעל פני הים ונחשב לאחד האגמים הגבוהים בעולם. בצדו הצפון מערבי של האגם על חצי האי נמצא מנזר סוואנאנק (Sevanak), ובו אוסף מרשים של צלבים חצובים. נמשיך דרך אזור ההרים המיוערים של דיליג'אן(Dilijan)  ללינה.

יום 6: הררסטין, ספיטק, גיומרי, יראוון
בבוקר נצא אל אזור ההרים המיוערים של דיליג'אן, ((Dilijan עיר של אתרי קיט סובייטים נטושים. נטייל ברגל אל מנזר הררטסין, ((Haghartisin אחד היפים בארמניה, השוכן ביער, בין הרים. נעבור בספיטק (Spitak) וניסע דרך אזור הכפרים היזידים הפזורים באזור. נבקר באחד הכפרים ונעמוד על אופייה של הקהילה המוסלמית הייחודית. נמשיך לגיומרי (Gyumri) עיר שעברה רעידת אדמה קשה ב-1988 ומנסה להשתקם מאז. בשעות הערב נגיע חזרה ליראוון ללינה.

 יום 7: ירוואן
יום מלא ביראוון בירת ארמניה. נבקר במסגד הכחול ובכיכר הרפובליקה, במוזיאון השואה, במוזיאון ההיסטוריה ובפסל אמא ארמניה הצופה על העיר. ארוחת ערב ולינה ביראוון.


יום 8: איצמירדז'ין,  טיסה לתל אביב
עם בוקר נצא לאיצמירדז'ין (Echmiadzin)  מושב הכנסייה הארמנית וללא ספק אחד האתרים החשובים ביותר מבחינה דתית במדינה. נחזור ליראוון ובהתאם לשעת הטיסה נשלים אתרים אחרונים בעיר. ארוחת ערב לסיום הטיול והעברה לשדה התעופה לטיסה ישירה לתל אביב.


המחיר כולל:

טיסה בינ"ל בקו תל אביב – יראוון - תל אביב עם החברה הגיאורגית.

לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לכל אורך הטיול.
חצי פנסיון + 4 ארוחות צהריים (חלק מארוחות הערב במסעדות עם מוסיקת פולקלור ארמנית).

מים מינראליים באוטובוס (בקבוק לאדם ליום).

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.
ערכות שמע אישיות.

שימוש בכלי רכב קטנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע.
תשר לנותני שירותים.

מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם – ג'אדה בולוס.
מדריך מקומי צמוד לאורך כל הטיול דובר אנגלית.

מיסי נמל והיטל ביטחון.
אשרת כניסה לארמניה.

המחיר אינו כולל:
הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ביטוח בריאות ומטען.
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

תנאי תשלום:
תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.


הערות חשובות:
יש לוודא קיומם של לפחות 2 דפים ריקים וללא חותמות בדרכון, בתוקף של חצי שנה לפחות.
תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות בארמניה בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה
הטיול מתבצע באוטובוס גדול, נוח ומרווח.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד